Автор: Qpick

(English) 5 Best Burger Places in Ljubljana

Нема превод

Read More »

(English) Top 5 shopping locations in Austin, Texas

Нема превод

Read More »

Работа од дома – како да се задржи фокусот?

И покрај тоа што работењето од дома не е нов феномен, пандемијата КОВИД-19 го направи неопходен чекор за многу канцеларии ширум светот. Во овој период, многу работодавци сфатија дека непотребни им се огромни канцелариски простори, а вработените открија…

Read More »

Прошетај низ најпознатите модни ателјеа во Скопје

Облеката несомнено е дел од нашиот целосен стил, карактер, но и начин на живот. Со возраста, постепено се дооформува сечиј стил и точно знаеме што е она што му прилега на нашето тело. Доколку сакате да додадете ново парче…

Read More »

Во потрага по најдобрите бургери во Скопје

Скопје е град кој е добро познат по бројните локали, ланч барови и ресторани, кои на своето мени нудат вкусни бургери, секогаш подготвени од свежи и квалитетни состојки. Тешко е да се одлучи кој е најдобриот меѓу скопските бургери,…

Read More »

5 топ шопинг локации во Скопје

Ситуацијата која се наметна како последица од појавата на КОВИД-19, значително влијаеше на нашите потрошувачки навики. Трговските центри останаа подолг период затворени, што секако придонесе кон отежнато набавување на сето она што ни е потребно. Но, со оглед…

Read More »

Qpick – дигитализирај ги лојалните картички во три чекори

Денес во нашите паричници чуваме најмалку 5 до 6 лојални картички од различни продавници, супермаркети, салони за убавина и други брендови. Ова често може да предизвика непријатност и за Вас и за другите купувачи, кога на каса не…

Read More »

Купување намирници за време на КОВИД-19: Како да се заштитите

Купувањето на намирници може да бидат прилично стресно деновиве, со оглед на тоа дека здравствените експерти предлагаат луѓето да ги избегнуваат гужвите. Но, купувањето храна и намирници секако е неопходно, па затоа споделуваме неколку совети како да се…

Read More »

Дестинации кои не смеете да ги пропуштите оваа зима

Дали знаевте дека идеалниот период за патување со ограничен буџет во Европа е токму ЗИМАТА!?  Европа во зима е прекрасна, но прашањето е токму кој дел од Европа треба да го посетите. Можете да изберете помеѓу снежниот поларен…

Read More »

Изберете ја вистинската капа и комплетирајте го Вашиот зимски изглед

Топла марама, памучен џемпер и кожен капут се совршени за студените зимски денови, но она што навистина Ви е потребно за да го комплетирате зимскиот изглед е прекрасна капа. Има толку многу различни опции кога станува збор за…

Read More »
FACEBOOK
TWITTER
LINKEDIN
GOOGLE
https://blog.qpick.mk/author/marketing">