Автор: Qpick

Најдобрите промоции во Вилнус за ова лето!

Во Вилнус се наоѓаат едни од најдобрите трговски центри каде буквално може да пронајдете што и да посакате! Од облека од популарни брендови до облека од локални дизајнери, обувки, накит, опрема итн. Ако размислувате за посета на Вилнус,…

Read More »

Летен шопинг водич во Скопје!

Летото е одличен период да одите на шопинг и да го обновите Вашиот гардеробер, или пак да си подарите себе си некој убав парфем, чанта или накит. Секако, нема подобро изненадување доколку омилениот производ Ви е на попуст,…

Read More »

Најдобрата стратегија за Мултиканален Маркетинг

Очигледно е дека со текот на годините Маркетингот се прошируваше на повеќе канали, па сега е вистинско време и Вие да ги заследите новите трендови. Сите знаеме дека комуникацијата со клиентите може да биде прилично сложено процес, особено…

Read More »

Qpick меѓу 10те најдобри Стартапи!

Веќе 7ма година по ред, Startup Lithuania организира меѓународна стартап конференција во Вилнус. Оваа година Qpick го имаше задоволството да биде избран меѓу 10те најдобри стартапи, во трката со 44 иновативни компании кои влегоа во потесен круг! Конкуренцијата…

Read More »

Најдобрите шопинг локации во Вилнус кои не смеете да ги пропуштите

Секогаш кога се подготвуваме да патуваме во друга земја, имаме навика да провериме кој трговски центар можеме да го посетиме, за да купиме парче облека, накит или некој сувенир за да не потсети на нашето прекрасно време поминато…

Read More »

Qpick во посета на Latitude59

Пред само неколку месеци Qpick се приклучи на Startup Wise Guys програмата во Литванија заедно со 12 други стартапи и сме на чекор од лансирање на нашиот производ во Вилнус. Малопродажната клима во Вилнус е неверојатна, а културата…

Read More »

Како фејсбук страница може да му помогне на твојот бизнис

Доколку водите успешен бизнис, особено е важно да користите најразлични платформи за да ја промовирате Вашата работа. Една од најефикасните платформи е, секако Фејсбук. Со 2.3 милијарди корисници, на Фејсбук постои широк спектар на публика и е речиси…

Read More »

Одбери ја најдобрата маркетинг стратегија за твојот бизнис

Силно верувате дека ги имате најдобрите производи или услуги, но сепак имате потешкотии при привлекување на клиенти? Во тој случај, навистина Ви е потребна добра маркетинг стратегија соодветна на вашиот бизнис. Најважното нешто што треба да го знаете…

Read More »

5 модни блогерки кои морате да ги заследите

Модните блогови ја стекнаа својата популарност околу почетокот на 2000-тите, но денес, водењето на блог е сериозна работа и начин на живот. Ако земеме предвид колку блогери се во игра последниве неколку години, навистина е тежок предизвик да…

Read More »

Кој е вистинскиот инфлуенсер за твојот бренд?

Инстаграм е една од најдобрите платформи за промовирање на Вашиот бренд. Ако се земе ова предвид, тогаш очигледно е дека Инстаграм е вистинскиот избор за вашите маркетинг кампањи. Но, треба да бидете внимателни бидејќи, ако не соработувате со…

Read More »
FACEBOOK
TWITTER
LINKEDIN
GOOGLE
https://blog.qpick.mk/author/marketing/page/2">