Автор: Qpick

Qpick во посета на Latitude59

Пред само неколку месеци Qpick се приклучи на Startup Wise Guys програмата во Литванија заедно со 12 други стартапи и сме на чекор од лансирање на нашиот производ во Вилнус. Малопродажната клима во Вилнус е неверојатна, а културата…

Read More »

Како фејсбук страница може да му помогне на твојот бизнис

Доколку водите успешен бизнис, особено е важно да користите најразлични платформи за да ја промовирате Вашата работа. Една од најефикасните платформи е, секако Фејсбук. Со 2.3 милијарди корисници, на Фејсбук постои широк спектар на публика и е речиси…

Read More »

Одбери ја најдобрата маркетинг стратегија за твојот бизнис

Силно верувате дека ги имате најдобрите производи или услуги, но сепак имате потешкотии при привлекување на клиенти? Во тој случај, навистина Ви е потребна добра маркетинг стратегија соодветна на вашиот бизнис. Најважното нешто што треба да го знаете…

Read More »

5 модни блогерки кои морате да ги заследите

Модните блогови ја стекнаа својата популарност околу почетокот на 2000-тите, но денес, водењето на блог е сериозна работа и начин на живот. Ако земеме предвид колку блогери се во игра последниве неколку години, навистина е тежок предизвик да…

Read More »

Кој е вистинскиот инфлуенсер за твојот бренд?

Инстаграм е една од најдобрите платформи за промовирање на Вашиот бренд. Ако се земе ова предвид, тогаш очигледно е дека Инстаграм е вистинскиот избор за вашите маркетинг кампањи. Но, треба да бидете внимателни бидејќи, ако не соработувате со…

Read More »

Каде да отпатувате за Велигден?

Тренд кој зема се поголем замав е прославувањето на Велигден – најголемиот христијански празник, надвор од домот, на некоја дестинација во или надвор од границите на земјата. Граѓаните се почесто се одлучуваат да го искористат продолжениот викенд и…

Read More »

5 совети за паметен шопинг

Добро познато е дека шопингот често може да биде бурен и стресен процес и често се случува да потрошите многу повеќе од планираното, или пак да купите некое парче облека за кое подоцна ќе сфатите дека не било…

Read More »

Дигитален маркетинг – Како да започнете

Голема е веројатноста дека веќе сте слушнале за него и можеби сте го користеле без да знаете за што точно се работи. Дигитален маркетинг. Дигиталниот маркетинг едноставно значи промовирање на Вашиот бизнис со помош на интернет. Терминот се…

Read More »

3 make-up трендови кои ќе доминираат оваа сезона!

Ако сте опседнати со шминка, најверојатно се прашувате дали ќе треба да ја обновите вашата колекција или трендовите нема да се променат значително. Она што е сигурно е дека годинава ни носи бои и енергија на нашите лица,…

Read More »

Кои грешки да ги избегнувате при рекламирање на социјални медиуми

Социјалните платформи како Фејсбук, Инстаграм или Твитер обезбедуваат релативно лесен начин да стигнете до Вашата целна група на потрошувачи и токму поради тоа играат важна улога во маркетингот. Од особена важност е да се подигне свеста за Вашите…

Read More »
FACEBOOK
TWITTER
LINKEDIN
GOOGLE
https://blog.qpick.mk/author/marketing/page/3">