Home » Бизнис новости

Топ 3 шопинг дестинации за ова лето

Сите посакуваме добар шопинг од време на време и секако, не постои сомневање дека Европа е најдобрата дестинација за шопинг, особено за љубителите на модата. Без разлика дали сакате продавници за ексклузивни брендови, или некои локални антикварници, овие…

Read More »

Најдобрата стратегија за Мултиканален Маркетинг

Очигледно е дека со текот на годините Маркетингот се прошируваше на повеќе канали, па сега е вистинско време и Вие да ги заследите новите трендови. Сите знаеме дека комуникацијата со клиентите може да биде прилично сложено процес, особено…

Read More »

Qpick меѓу 10те најдобри Стартапи!

Веќе 7ма година по ред, Startup Lithuania организира меѓународна стартап конференција во Вилнус. Оваа година Qpick го имаше задоволството да биде избран меѓу 10те најдобри стартапи, во трката со 44 иновативни компании кои влегоа во потесен круг! Конкуренцијата…

Read More »

Најдобрите шопинг локации во Вилнус кои не смеете да ги пропуштите

Секогаш кога се подготвуваме да патуваме во друга земја, имаме навика да провериме кој трговски центар можеме да го посетиме, за да купиме парче облека, накит или некој сувенир за да не потсети на нашето прекрасно време поминато…

Read More »

QPICK ВО ПОСЕТА НА LATITUDE59

Пред само неколку месеци Qpick се приклучи на Startup Wise Guys програмата во Литванија заедно со 12 други стартапи и сме на чекор од лансирање на нашиот производ во Вилнус. Малопродажната клима во Вилнус е неверојатна, а културата…

Read More »

КАКО ФЕЈСБУК СТРАНИЦА МОЖЕ ДА МУ ПОМОГНЕ НА ТВОЈОТ БИЗНИС

Доколку водите успешен бизнис, особено е важно да користите најразлични платформи за да ја промовирате Вашата работа. Една од најефикасните платформи е, секако Фејсбук. Со 2.3 милијарди корисници, на Фејсбук постои широк спектар на публика и е речиси…

Read More »

ОДБЕРИ ЈА НАЈДОБРАТА МАРКЕТИНГ СТРАТЕГИЈА ЗА ТВОЈОТ БИЗНИС

Силно верувате дека ги имате најдобрите производи или услуги, но сепак имате потешкотии при привлекување на клиенти? Во тој случај, навистина Ви е потребна добра маркетинг стратегија соодветна на вашиот бизнис. Најважното нешто што треба да го знаете…

Read More »

5 МОДНИ БЛОГЕРКИ КОИ МОРАТЕ ДА ГИ ЗАСЛЕДИТЕ

Модните блогови ја стекнаа својата популарност околу почетокот на 2000-тите, но денес, водењето на блог е сериозна работа и начин на живот. Ако земеме предвид колку блогери се во игра последниве неколку години, навистина е тежок предизвик да…

Read More »

КОЈ Е ВИСТИНСКИОТ ИНФЛУЕНСЕР ЗА ТВОЈОТ БРЕНД?

Инстаграм е една од најдобрите платформи за промовирање на Вашиот бренд. Ако се земе ова предвид, тогаш очигледно е дека Инстаграм е вистинскиот избор за вашите маркетинг кампањи. Но, треба да бидете внимателни бидејќи, ако не соработувате со…

Read More »

КАДЕ ДА ОТПАТУВАТЕ ЗА ВЕЛИГДЕН?

Тренд кој зема се поголем замав е прославувањето на Велигден – најголемиот христијански празник, надвор од домот, на некоја дестинација во или надвор од границите на земјата. Граѓаните се почесто се одлучуваат да го искористат продолжениот викенд и…

Read More »
FACEBOOK
TWITTER
LINKEDIN
GOOGLE
https://blog.qpick.mk/category/business">